Gondtalan nyugdíjas évek


FIGYELEM! KIEMELTEN FONTOS TÉMA KÖVETKEZIK.

Ahogy a fenti videóból is kiderült, nem túl rózsás a helyzet, ami az állami nyugdíjrendszert illeti. A jelenlegi kirovó-felosztó nyugdíjrendszer úgy működik, hogy az állam az aktív dolgozók befizetéseiből (járulékok) fizeti ki az aktuális nyugdíjakat. Amíg jelentősen több az aktív dolgozó, mint a nyugdíjas, addig ez a rendszer tökéletesen működik. Viszont 15-20 éven belül elérkezünk arra a pontra, amikor egy aktív keresőre már több, mint egy nyugdíjas fog jutni, és valószínű ekkor fog bekövetkezni a videóban is emlegetett ún. nyugdíjkatasztrófa. 

A folyamatosan öregedő társadalmon kívül tovább rontja a helyzetet, hogy sokan úgy dolgoznak, hogy minimálbéren vannak bejelentve, vagy be sincsenek jelentve. Az aktív lakosságnak pedig nem csak a nyugdíjasokat, de a teljes inaktív lakosságot el kell majd tartania.

A várhatóan nyugdíjban töltött évek száma ezzel együtt folyamatosan növekszik, egyre tovább leszünk nyugdíjasok, viszont egyre kevesebb lesz a nyugdíjunk. Így tehát aki 2035-40 tájékán tervez nyugdíjba vonulni, ne számítson túl sok állami nyugdíjra.

De mégis mire számítsunk?

Az állami nyugdíj helyett rebesgetnek ún. nyugdíjsegélyeket, melynek mértéke valószínű a jelenlegi nyugdíjminimum körüli összeg lesz majd, tehát havonta 28.500 Ft. Természetesen ezek csak feltételezések, de ami szinte biztos: komoly állami nyugdíj nem várható.

Ezek után talán kicsit furcsán hangzik a címben szereplő "Gondtalan nyugdíjas évek" elnevezés, viszont jó hírünk van: Van Megoldás!

Ideje belátni, hogy az állami gondoskodás ideje lejárt és az öngondoskodás ideje jött el!

Magyarországon 3 nyugdíj előtakarékossági forma is létezik, melyre igénybe tudunk venni egy 20%-os Szja (Személyi jövedelemadó) kedvezményt:

  • Önkéntes nyugdíjpénztár
  • Nyugdíj előtakarékossági számla
  • Nyugdíjbiztosítás

Ezeknek a konstrukcióknak a lényege, hogy rendszeres megtakarítással lehetőségünk van az állami nyugdíjtól függetlenül is bebiztosítani nyugdíjas éveink anyagi biztonságát és felépíteni privát nyugdíjtőkénket. Míg az önkéntes nyugdíjpénztár és a nyugdíj előtakarékossági számla valamilyen szinten függ az államtól (pl. egy nyugdíjkorhatár emelés negatívan érintheti a megtakarítókat), úgy a nyugdíjbiztosítás egy olyan privát nyugdíjtőkét eredményez, amit nem vehet el az állam és megtakarításunk felvételi időpontja független az esetleges nyugdíjkorhatár változástól. Ezáltal ha úgy döntünk és sikerült felépítenünk a szükséges tőkét, saját magunkat is tudjuk nyugdíjazni.

Azonban a téma kapcsán számos fontos kérdés merülhet fel: Mennyit kell félretennem, hogy legyen nyugdíjam? Mikor kezdjek el megtakarítani? Mikor tudok majd hozzáférni a pénzemhez? Melyik előtakarékossági formát válasszam?

Továbbá az azonos típusú, de különböző pénzintézeteknél vezetett konstrukciók között jelentős, esetenként több millió forintos különbségek vannak, így még újabb kérdések merülhetnek fel bennünk: Melyik most a legjobb szolgáltató? Milyen hozamok várhatóak? Milyen költségei vannak ezeknek?

Ha nem szeretnéd a véletlenre bízni az arany éveid boldogságát, továbbá kíváncsi vagy melyik lehetőség a legkedvezőbb számodra céljaidhoz, lehetőségeidhez, elvárásaidhoz mérten, vedd igénybe díjmentes tájékoztatónkat.

Félsz, hogy nem lesz állami nyugdíjad? Van Megoldás!